Weź udział w naszej zabawie! Odpowiedz poprawnie na pytanie, wyślij swoją odpowiedź i wygraj specjalistyczny krem Genactiv Colostrigen R. Zadanie polega na udzieleniu odpowiedzi na jedno proste pytanie: Jakiej wielkości jest opakowanie kremu Genactiv Colostrigen R? Odpowiedź można znaleźć na stronie http://genactiv.eu/pl/offer/21/colostrigen_r_krem_40_ml

Wśród osób, które prześlą e-maila na adres redakcja@sweetzone.pl i prawidłowo wskażą wielkość opakowania specjalistycznego kremu Genactiv Colostrigen R wylosujemy pięć osób, które otrzymają właśnie ten krem! Nagrody ufundowała firma Genactiv Trade Spółka z o.o. (http://www.genactiv.eu)

W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać dane do wysyłki, a także wkleić zgodę na przetwarzanie danych: "Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatorów w celach związanych z konkursem (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)". Zgłoszenia bez pełnych danych i zgody nie będą brane pod uwagę.

Na odpowiedzi czekamy od 20 do 30 czerwca 2013 r.! Listę nagrodzonych osób opublikujemy do 3 lipca 2013 r. Powodzenia!

Opis specjalistycznego kremu Genactiv Colostrigen R

Stopa cukrzycowa to przewlekłe owrzodzenie skóry i tkanek miękkich stóp rozwijające się jako powikłanie cukrzycy. Cukrzyca jako choroba systemowa, poprzez wysokie poziomy glukozy we krwi, prowadzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych, co z kolei upośledza utlenowanie i odżywienie tkanek. Jedną z najpoważniejszych konsekwencji zniszczenia naczyń włosowatych w tkance stopy jest niemożność rozwinięcia reakcji zapalnej.

Jeśli skóra stopy ulegnie nawet niewielkiemu uszkodzeniu, do jego zagojenia konieczne jest zapalenie. Uszkodzenie to może być nieuświadamiane przez pacjenta z powodu towarzyszącej uszkodzeniu naczyń neuropatii cukrzycowej (prowadzącej m.in. do zaburzeń czucia), co skutkować może niezachowaniem właściwej higieny powstałej rany, a w efekcie jej zakażeniem. Taka zakażona i niegojąca się rana bez możliwości rozwinięcia zapalenia prowadzi w rezultacie do przewlekłego owrzodzenia i w końcu do martwicy. Do podobnych zmian dochodzi również w innych, również wywołanych zaburzeniami ukrwienia, chorobach przejawiających się rozwojem trudno gojących się owrzodzeń i ran. Jedyną skuteczną drogą prowadzącą do zagojenia się rany w takiej sytuacji jest częściowa choćby odbudowa naczyń włosowatych.

Żaden z rutynowo stosowanych w przypadkach stopy cukrzycowej i trudno gojących się owrzodzeń troficznych środków pielęgnacyjno-leczniczych nie generuje odbudowy naczyń włosowatych. Jednak zastosowanie środków zawierających colostrum niesie nadzieję na wyleczenie owrzodzenia w stopie cukrzycowej ze względu na jego wyjątkowy skład. Po pierwsze, następuje odbudowa sieci naczyń w wyniku stymulacji wyjątkowo dużym stężeniem zawartego w siarze VEGF, czyli czynnika wzrostu komórek śródbłonka. Po drugie, za pomocą całej gamy czynników regulujących i usprawniających zapalenie następuje jego normalizacja, co z kolei konieczne jest do zwalczenia infekujących bakterii, samooczyszczenia rany i rozpoczęcia procesu gojenia. Procesom naprawczym sprzyjają również substancje o działaniu anabolicznym zawarte w colostrum. W końcu, pokrycie owrzodzenia naskórkiem stymulowane jest przez również zawarty w siarze EGF – czynnik wzrostu dla komórek naskórka.

Poza działaniem lokalnym, colostrum ma również wpływ na redukcję reakcji autoimmunologicznych niszczących komórki wysp trzustki, które produkują insulinę. Według niektórych autorów, zjawisko to jest szczególnie obiecujące we wczesnych stadiach cukrzycy typu I, która ma udowodnione tło autoimmunologiczne. Ponadto zastosowanie ogólnoustrojowe (doustne) bardzo efektywnie wspiera lokalne działanie środków kosmetycznych zawierających colostrum i zapewnia ogólne wzmocnienie organizmu.

Gdy osobę chorą na cukrzycę dotyka problem trudno gojących się ran na stopie, warto sięgnąć po specjalistyczny krem z colostrum Genactiv Colostrigen R. Genactiv Colostrigen R można stosować smarując obficie okolice rany (zdrową skórę) dwa lub trzy razy dziennie. Pierwsze objawy poprawy powinny polegać na zaczerwienieniu brzegów rany, pieczeniu, bólu, lub swędzeniu. Wzmocnienie gojenia można uzyskać stosując kapsułki lub saszetki z colostrum doustnie (Colostrigen kapsułki 2 x 2, lub Immuno Colostrum 1 x 2). Pierwszych efektów można spodziewać się po tygodniu do dwóch od rozpoczęcia stosowania.

Krem można kupić na stronie http://genactiv.eu/pl/offer/21/colostrigen_r_krem_40_ml

Dołącz do Nas…

Subskrypcja

Najnowsze info z naszego serwisu...